MUHASEBE FİNANSMAN VE PAZARLAMA ALANI

(BİLGİSAYARLI MUHASEBE ELEMANLIĞI BÖLÜMÜ)

 
 
1992 – 1993 Öğretim yılından itibaren başlayan ve bağımsız olarak faaliyetlerini Mesleki Teknik Öğretim Dairesi’ne bağlı olarak yürüten okulumuz, alanında oldukça tecrübelidir. Bilgisayar destekli ve piyasa ile uyumlu eğitimi ile okulumuz dikkat çekmektedir.
 

MUHASEBE MESLEĞİ

Muhasebe, işletmelerin mali nitelikteki işlemleri ve olayları para ile ifade edilmiş şekilde kaydeden, sınıflandıran, özetleyerek rapor eden ve sonuçlarını yorumlayan ve analiz eden bir bilim dalıdır.
Muhasebenin fonksiyonlarını yerine getirerek, muhasebenin amacına ve sonuca ulaşmasını sağlayan kişiler muhasebe mesleğini icra ediyor sayılırlar.
 

MUHASEBENİN ÖNEMİ

Muhasebe mesleği günümüzde en çok önem verilen ve en gelişmiş iş alanına sahip olan bir meslektir.
Ülkemiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde şu an en çok aranan nitelikli elemanların başında muhasebe elemanları gelmektedir. Böyle ilgi gören bir alanın, mesleğin önemi ve ilgisi büyük olmaktadır.
 

MUHASEBE FİNANSMAN VE PAZARLAMA ALANININ AVANTAJLARI

  1. Okulumuz, piyasanın aradığı nitelikli muhasebe ara eleman ihtiyacının karşılanması için gerekli eğitimi verir. Öğrencileri iş hayatına hazırlar.
  2. Lise 4. sınıfta (Lise son sınıfta) haftanın üç iş günü staj imkanı sağlar.
  3. Yapılan staj karşılığında öğrencilerimiz istisnasız aylık ücret alır.
  4. Her işletmenin muhasebesi vardır. Muhasebe mesleğine sahip olan  kişiler geniş iş olanaklarına sahiptir.
  5. Üniversitelerin, Muhasebe, Finansman, İşletme, Vergi gibi bölümlerine devam ederek yeterliliklerini, becerilerini ve yetkinliklerini artırıp mesleğinde yükselmesinde kolaylık sağlar.
  6. Lise veya üniversiteyi bitiren öğrencilerimiz kendi işyerlerini açabilirler. Kendi işlerini rahatlıkla yürütebilecek beceriye sahip olurlar.