OKULUMUZ

 

 

İskele Ticaret Lisesi, 1974 yılında Bekirpaşa Lisesi bünyesinde Ticaret Bölümü olarak Genel Ortaöğretim Dairesine bağlı olarak eğitim – öğretim faaliyetine başlamıştır. Mesleki Teknik Öğretim Dairesi bünyesinde yeni binasına taşınmış ve bugüne kadar İskele Ticaret Lisesi olarak eğitim ve öğretim faaliyetine devam etmiştir. 1992 - 1993 öğretim yılında faaliyetlerine ilk müdürümüz Osman Tosunoğlu ile başlamıştır.

Okulumuzda Muhasebe Finansman ve Pazarlama, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Bilişim Teknolojileri ile Yiyecek İçecek ve Konaklama Hizmetleri bölümleri bulunmaktadır.

Okulumuz İskele ilçe merkezinde bulunup, üç ayrı binadan oluşmaktadır. Geniş ve temiz bir bahçe içine konumlanmış, binalarımızda 7 derslik, 3 bilgisayar laboratuvarı,1 mutfak, 1 restaurant, 2 çocuk gelişim atölyesi,akıllı sınıf, 1 müzik odası, öğretmenler odası, idareci odaları, rehberlik servisi, sekreter odası ve okul kantini bulunmaktadır. İskele Köy Kadın Kursu, Ötüken Köy Kadın Kursu, Boğaziçi Köy Kadın Kursu ve Ergazi Köy Kadın Kursu çalışmaları da okulumuz bünyesine bağlı olarak farklı binalarda hizmet vermektedirler.